W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy zabiegani. Czasem na moment się zatrzymujemy, świętujemy z całą rodziną i najbliższymi przyjaciółmi ważne dla nas chwile. Piękne zdjęcia zostają z nami na długo, pozwalając wspominać najważniejsze momenty naszego życia. To pamiątka, dzięki której zawsze możemy wrócić do wydarzeń z przeszłości i ze łzami w oczach wspominać momenty wyjątkowe dla całej naszej rodziny.

Narodziny dziecka to właśnie taka ważna chwila. To najważniejsze i najmocniej zapamiętywane wydarzenie. A pomagają nam w tym zdjęcia, dzięki którym nic nam nie umknie. Dlatego, jeśli chrzest dziecka, jest dla Was ważnym wydarzeniem, to warto postarać się o uwiecznienie tej chwili przez profesjonalnego fotografa. Zdjęcia wykonane podczas chrztu mogą zatrzymać w Waszej pamięci podniosły charakter tej pierwszej w życiu dziecka, poważnej uroczystości.

Profesjonalista czy osoba z rodziny?

To poważna decyzja, gdyż praca wybranej osoby będzie dla Was źródłem radości i wspomnień na wiele lat. Gdy prosimy osobę z naszego grona jest duża szansa na to, że nie będzie jej na zdjęciach. Gdy zdjęcia z chrztu zlecisz zawodowcowi, wszyscy goście będą na zdjęciach. Widoczne to będzie na pamiątkowej fotografii grupowej, na której będą wszyscy ważni dla Was ludzie.

Ważna jest również umiejętność poruszania się po kościele. To trudne i czasami krępująca sprawa. Amator może bać się wyjść do chrzcielnicy, robi zdjęcia z ławki, albo stojąc daleko. Wynika to z braku umiejętności i obycia. Do tego wszystkie zdjęcia są podobne, robione z jednego kąta lub zza pleców. Profesjonalny fotograf reaguje w najważniejszych momentach obrzędu. Podchodzi do chrzcielnicy, porusza się po kościele nieskrępowanie i wykonuje ujęcia z różnych miejsc. Dzięki temu większa jest ich różnorodność. Profesjonalny fotograf powinien też odbyć kurs fotografii sakralnej i posiadać pozwolenie na fotografowanie w kościele.

Fotograf na chrzest, który jest profesjonalistą wykona wystarczającą ilość, aby po selekcji przekazać Wam tylko udane i różnorodne ujęcia. Będzie to spójny reportaż, opowiadający cały dzień, od atmosfery w domu, przez ceremonie chrztu i pamiątkowe zdjęcia po uroczystości.

Kolejnym ważnym elementem jest sprzęt. Oczywiście – sam sprzęt nie wystarczy, aby zapewnić Wam udane zdjęcia. Ale warto pamiętać, że sakrament Chrztu Świętego odbywa się w kościele, który bardzo często jest ciemny i ilość światła, która do niego wpada jest znikoma. W takich ekstremalnych warunkach poradzi sobie tylko sprzęt najwyższej klasy, złożony z jasnych obiektywów i dobrego aparatu. Podstawowe lustrzanki z obiektywami o niskiej jasności, czy aparaty kompaktowe mogą sobie nie poradzić. Zawodowy sprzęt profesjonalisty zapewni piękne i ostre zdjęcia w każdych warunkach.

A ostatnim punktem jest obróbka zdjęć. Bo nawet materiał wykonany najlepszym aparatem wymaga profesjonalnej obróbki cyfrowej. Profesjonalista posługuje się specjalistycznym oprogramowaniem do poprawiania balansu kolorów, ich nasycenia czy ostrości. To kolejny argument za profesjonalistą. Zawodowy fotograf przygotuje i przekaże Wam materiał dopracowany w każdym szczególe i będziecie mieć wspaniałe zdjęcia, które znakomicie zobrazują ważność tego wydarzenia oraz przedstawią towarzyszące Wam emocje.

Życzymy Państwu udanych decyzji i zapraszam serdecznie do korzystania z naszych usług.

Zapraszamy

do wspólnego tworzenia

Waszej historii.

AGNIESZKA I PIOTR SUROWIEC